InformacjeKazimierz DolnyMiasto Puławy

Podsumowanie Nordikiady 2021 [VIDEO]

8 rajdów, blisko 1000 biegaczy i miłośników nordic-walkingu – tak wygląda podsumowanie tegorocznej edycji Nordikiady. Ponad 200 osób spotkało się w Parchatce, aby zakończyć sezon rajdów organizowanych przez Fundację BezMiar.

Szczególne wyróżnienia trafiły do osób, które uczestniczyły przynajmniej w 6 rajdach oraz do 16 najwytrwalszych, które biegały lub chodziły z kijkami na rajdach w Lublinie, Janowie Podlaskim, Janowcu, Nałęczowie, Puławach, Kazimierzu Dolnym, Dęblinie oraz na zamykającej imprezie w Parchatce.

Jak zaznaczają organizatorzy, w imprezach uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Puław i okolic, ale także sąsiednich województw.

– Bardzo cieszymy się, bo przyjechały do nowe osoby, utworzyły się nowe grupy, nie tylko z województwa lubelskiego, ale również z mazowieckiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego  – mówiła Maryla Miłek z Fundacji BezMiar. Najbardziej wytrwali podczas ostatniego rajdu otrzymali statuetki zdobywców Nordikiady. Maryla Miłek dziękowała wszystkim gminom, w których odbywały się rajdy oraz działającym tam grupom nordicowym za wsparcie.

Maryla MiłekFundacja BezMiar

Organizatorzy zapowiadają że nie spoczywają na laurach i już zachęcają wszystkich chętnych do trenowania przed przyszłym rokiem, ponieważ tegoroczne sukcesy motywują do jeszcze większej aktywności.

Elżbieta Krawczyk z Fundacji BezMiar podkreślała radość z tego, że tegoroczna edycja tak dobrze wypadła. Zapowiedziała kolejną edycję Nordikiady już w przyszłym roku, ujawniła też, że rajdów będzie prawdopodobnie więcej niż w 2021 roku.

Elżbieta Krawczyk – Fundacja BezMiar

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button