Miasto Puławy

Dwójka nagradza najlepszych

Mijający tydzień upływa w puławskich szkołach podstawowych pod znakiem wyróżnień najlepszych uczniów. W środę swoje święto mieli uczniowie jedynki, a w czwartkowe popołudnie listy gratulacyjne odebrali najlepsi z najlepszych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Było to już 31. Spotkanie Najlepszych “Dwójki”, od kilku lat we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa organizowane w udostępnianej przez Instytut Sali Kongresowej. W tym roku na tę uroczystość zaproszono 67 uczniów, którzy osiągnęli znakomite wyniki w nauce oraz 6 uczniów, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcia sportowe. Kryteria kwalifikacji do tego elitarnego grona były mocno wyśrubowane – aby w świetle reflektorów odebrać list gratulacyjny i wyróżnienie, trzeba było uzyskać w I semestrze średnią ocen od 5,00 wzwyż dla klas 4-6 lub od co najmniej 4,80 w klasach 7-8, warunkiem koniecznym było także wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Najwyższą średnią, 5,75 – uzyskała Laura Kuta z klasy 6b, do ideału zabrakło jedynie 0,25.

Oprócz uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień nie zabrakło oprawy artystycznej, a zadbali o tę cześć uroczystości zarówno uczniowie jak i nauczyciele “Dwójki”, krótki recital dał Artur Grabarski, na co dzień nauczyciel chemii, który zaśpiewał kilka utworów akompaniując sobie gitarą, swój występ wokalny mieli także uczniowie 4b, których wspierał Paweł Abramek, nauczyciel muzyki. Swój występ miała także Iwona Gałuszka- Małecka – pedagog szkolny, która zaprezentowała się wraz z uczennicami klasy 4 b. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował także Leon Surdacki, uczeń tej samej klasy, który zaprezentował kilka utworów na fortepian dodajmy, że Leon otrzymał także wyróżnienie za osiągnięcia w nauce.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button