Miasto Puławy

Puławy będą obchodzić Święto Niepodległości

W tym roku przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Już w najbliższy czwartek, z racji patriotycznego święta w Puławach odbędą się oficjalne uroczystości, nie zabraknie też towarzyszących imprez sportowych i kulturalnych.

Obchody rozpoczną się tradycyjnie Mszą święta w kościele pw. św. Józefa we Włostowicach o godz. 9:00, dalsza część oficjalnych uroczystości odbędzie się przy pomniku Odzyskania Niepodległości, tam przemówienie okolicznościowe wygłosi prezydent Paweł Maj.

Patriotyczne święto będzie można uczcić na sportowo. Puławski MOSiR organizuje w tym dniu turniej piłki siatkowej, instytucja ma również ofertę dla cyklistów, gdyż od 11:00 wyruszy 17-kilometrowy rajd rowerowy. Jeśli pogoda na to pozwoli, po rajdzie planowane jest ognisko w Marinie. Przypomnijmy, że także 11 listopada po raz trzydziesty pierwszy odbędą się organizowane przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Biegi Niepodległości. Przed rozpoczęciem biegu głównego o godz. 12:00 na Skwerze Niepodległości wszyscy uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewają “Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji “Niepodległa do hymnu”.

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości będzie wieczorny koncert “Cztery pory roku Vivaldi – Piazzola”, który rozpocznie się o godz. 19:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Utwory wybitnych włoskich kompozytorów wykona Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej, a wydarzenie będzie częścią festiwalu muzycznego “Wszystkie strony świata”, który wystartuje w środę.

plakat: pulawy.eu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button