Kazimierz Dolny

Parchatka ostatnim tegorocznym przystankiem Nordikiady

Tegoroczny cykl Nordikiady powoli dobiega końca. Organizatorzy pieszych rajdów nordic walking, czyli Fundacja BezMiar zapraszają na ostatni akcent tegorocznej akcji. Miłośnicy chodzenia z kijkami tym razem spotkają się w Parchatce.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 6 listopada. Zaplanowano aż 3 trasy, 6-kilometrową dla początkujących walkerów, 12-kilometrową dla tych bardziej zaawansowanych oraz 25-kilometrową dla najbardziej wytrwałych. Uczestnicy wszystkich trzech marszów będą przemierzać parchackie wąwozy. Osoby, które zdecydują się na udział w najdłuższej przechadzce, wystartują już o 8:00 rano, pół godziny wcześniej zostanie dla nich otwarte biuro zawodów przy Karczmie Parchatka. O 10:30 na trasę wyruszą uczestnicy 12-kilometrowego marszu, zaś 10 minut przed 11 zaplanowano start najkrótszego dystansu. Na zakończenie wszystkich czeka poczęstunek oraz narody i wyóżnienia za udział w całym tegorocznym cyklu. Szczegółowe informacje na temat zapisów na rajd znajdują się na stronie internetowej organizatora Nordikiady, fundacji BezMiar.

Przypomnijmy, że w tym roku cykl rajdów nordic walking zapoczątkowany przez puławską fundację wykroczył poza granice naszego powiatu. Miłośnicy chodzenia z kijkami podczas tegorocznych marszów odwiedzili między innymi Lublin, Dęblin czy Janów Podlaski. Nordikiada zawitała także do Puław, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, a tegoroczna edycja zakończy się właśnie w Parchatce.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button