Kazimierz Dolny

Darterzy rywalizowali w Kazimierzu

Zawodnicy i zawodniczki uprawiający darta wzięli udział w zorganizowanych w miniony weekend w zawodach Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Areną zmagań był Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Kazimierzu.

Zawody w Kazimierzu wpisane były do oficjalnego kalendarza Polskiej Organizacja Darta. Kilkudziesięciu darterów i darterek rywalizowało na dwóch salach gościnnego Domu Dziennikarza. Organizatorzy Pucharu Polski zapewnili grę na ponad 20 tarczach. Podczas rozgrywek pucharowych zawodnicy rywalizowali w systemie gry 501 – oznacza to, że każdy zawodnik na starcie ma 501 punktów. Główne zadanie polega na zbiciu punktów poprzez rzucanie lotkami do tarczy. 501 punktów, z którymi zawodnicy startują, są zbijane każdym rzutem. Najbardziej emocjonująca jest jednak końcówka, kiedy zawodnicy rywalizują już o trofea i konkretne lokaty, a każdy rzut może decydować o zwycięstwie.

Warto dodać, że bardzo dużą reprezentację w kazimierskim turnieju miała Puławska Grupa Darta. W sobotę 2. miejsce zajęła Karolina Brewczuk, a w niedzielę 3. lokatę wywalczyła Ewa Benicka. Dariusz Popławski w dwudniowym turnieju zajął zaś dwa razy 9. miejsce. Nie zawiedli faworyci. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Drążek, a wśród panów Sebastian Steyer i oboje tryumfowali zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Autor: P. Nowosadzki