BaranówInformacjeJanowiecKazimierz DolnyKońskowolaKurówMarkuszówMiasto PuławyNałęczówPowiat PuławskiPuławyWąwolnicaŻyrzyn

Andrzej Duda wygrywa w Puławach i powiecie

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Sprawdziliśmy, jak rozłożyły się głosy mieszkańców Puław oraz naszego powiatu.

Podobnie jak w pierwszej turze, największe poparcie w naszym regionie otrzymał Andrzej Duda. Urzędujący prezydent zdobył w Puławach 52,44%, podczas gdy jego konkurent Rafał Trzaskowski – 47,56%. Frekwencja w mieście wyniosła niemal 69%. Zgodnie z przewidywaniami, różnica między kandydatami była zdecydowanie większa na obszarach wiejskich. W aż 6 gminach naszego powiatu (w Wąwolnicy, Żyrzynie, Baranowie, Markuszowie, Kurowie i Końskowoli) poparcie dla Andrzeja Dudy przekroczyło 70%. W gminach Nałęczów, Janowiec oraz Puławy urzędujący prezydent zdobył ponad 60%, zaś w Kazimierzu Dolnym – ok. 58% głosów.

Na uwagę zasługuje dość wysoka frekwencja, w Nałęczowie i Markuszowie przekroczyła ona nawet 70%. Z opublikowanych przez PKW danych dla całego kraju wynika, że Andrzej Duda uzyskał reelekcję.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button