BaranówInformacjeJanowiecKazimierz DolnyKońskowolaKurówMarkuszówMiasto PuławyNałęczówPowiat PuławskiPuławyWąwolnicaŻyrzyn

Andrzej Duda wygrywa w Puławach i powiecie

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Sprawdziliśmy, jak rozłożyły się głosy mieszkańców Puław oraz naszego powiatu.

Podobnie jak w pierwszej turze, największe poparcie w naszym regionie otrzymał Andrzej Duda. Urzędujący prezydent zdobył w Puławach 52,44%, podczas gdy jego konkurent Rafał Trzaskowski – 47,56%. Frekwencja w mieście wyniosła niemal 69%. Zgodnie z przewidywaniami, różnica między kandydatami była zdecydowanie większa na obszarach wiejskich. W aż 6 gminach naszego powiatu (w Wąwolnicy, Żyrzynie, Baranowie, Markuszowie, Kurowie i Końskowoli) poparcie dla Andrzeja Dudy przekroczyło 70%. W gminach Nałęczów, Janowiec oraz Puławy urzędujący prezydent zdobył ponad 60%, zaś w Kazimierzu Dolnym – ok. 58% głosów.

Na uwagę zasługuje dość wysoka frekwencja, w Nałęczowie i Markuszowie przekroczyła ona nawet 70%. Z opublikowanych przez PKW danych dla całego kraju wynika, że Andrzej Duda uzyskał reelekcję.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także
Close
Back to top button