InformacjePowiat Puławski

Szczepienia w woj. lubelskim – Puławy w czołówce

Już od kilku miesięcy trwa akcja szczepień przeciw COVID-19. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Puławskiego radni zapoznawali się z informacją na temat stanu szczepień w mieście i powiecie, którą przedstawiał dyrektor puławskiego SP ZOZ Piotr Rybak.

Dyrektor puławskiego szpitala powiedział, że ponad połowa zaszczepionych w naszym powiecie otrzymała szczepionkę w placówkach puławskiego SP ZOZ. Zdecydowanie najwyższy odsetek szczepień w powiecie ma miasto Puławy, które zresztą pod względem procentowym przewodzi stawce także w całym województwie lubelskim. Liczba osób zaszczepionych w Puławach przynajmniej jedną dawką przekroczyła 25 tysięcy.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja w innych gminach naszego powiatu. Na drugim miejscu plasuje się Końskowola z nieco ponad 47-procentowym poziomem zaszczepienia, a na trzeciej pozycji znajduje się jak na razie Nałęczów. Na drugim biegunie tej statystyki są gminy Baranów, Kurów czy Wąwolnica, gdzie odsetek osób zaszczepionych nieznacznie przekracza 40%.

W najbliższym czasie mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny będą mieli okazję skorzystać z mobilnego punktu szczepień. Będzie on dostępny podczas Dożynek Powiatowych w Baranowie, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Z kolei we wtorek 31 sierpnia szczepieniobus zawita do gminy Puławy, gdzie stanie przed szkołami podstawowymi najpierw w Górze Puławskiej od 9:00 do 12:00, a potem w Gołębiu od 13:00 do 16:00.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button