InformacjePowiat Puławski

Ostatni weekend wakacji – uwaga na drodze! [VIDEO]

Tegoroczne wakacje powoli się kończą. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny, a nadchodzący weekend to czas powrotów i ostatnich krótkich wypadów za miasto.

Przez najbliższe dni będzie się także wiele działo w najbliższych okolicach Puław. W związku z tym policja zwiększa liczbę patroli i apeluje do kierowców o ostrożność.

podkom. Ewa Rejn-KozakOficer prasowy KPP Puławy

– Ostatni weekend tegorocznych wakacji to weekend, gdzie będą odbywać się różnego rodzaju lokalne wydarzenia kulturalno-artystyczne, między innymi Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Dożynki Powiatowe w Baranowie, apelujemy więc do mieszkańców naszego powiatu i osób odwiedzających o ostrożność na drogach – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Przedstawicielka puławskich mundurowych zapowiada wzmożone kontrole drogówki w tym okresie, policjanci będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzą też czy wszystkie osoby znajdujące się w samochodach stosują się do zasad bezpieczeństwa, np. zapinając pasy. Podkom. Rejn-Kozak zwraca również uwagę na wprowadzone w tym roku przepisy drogowe, mówiące między innymi o obowiązkowym przepuszczaniu pieszych na przejściach.

Dołączamy się do apelu policji i życzymy wszystkim podróżującym bezpiecznej drogi i spokojnych powrotów do domu.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button