Miasto Puławy

Tatry nad Wisłą w Domu Chemika [VIDEO]

W najbliższym czasie puławianie będą mieli okazję do obejrzenia kolejnej wystawy w Puławskiej Galerii Sztuki. Ze względu na jej charakter, ekspozycją powinni być zainteresowani zwłaszcza miłośnicy gór. Będą oni mogli podziwiać wystawę prac malarskich Bartka Leszczyny, zatytułowaną “Tatry nad Wisłą”.

Puławski wernisaż tej wystawy odbędzie się w piątek o godz. 18:00. Autor prac, Bartosz Leszczyna jest absolwentem warszawskiej ASP, jego dzieła można było oglądać zarówno w Polsce jak i za granicą. Autor wystawy był tez wielokrotnie nagradzany, między innymi zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie malarskim “Warszawski Pejzaż”.

– Bartek Leszczyna to artysta urodzony w 1974 roku w Warszawie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych, dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Leona Tarasewicza – opowiada Kamila Salwowska-Duk z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Podkreśla, że wystawy Bartka Leszczyny były organizowane zarówno w Polsce jak i za granicą np. w Bawarii, Austrii czy Irlandii. Artysta reprezentuje malarstwo tradycyjne, inspirowane otaczającym go światem, z którym łączy go więź emocjonalna.

Kamila Salwowska-Duk – POK “Dom Chenika”

Wystawę prac artysty będzie można oglądać do 1 października w dni robocze w godz. 10:00-16:00.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button