Wisła Puławy zwycięska w pierwszym meczu sezonu!

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla puławskich kibiców futbolu – piłkarze Wisły Puławy zadebiutowali w rozgrywkach 2. ligi.

Przeciwnikiem puławian w ich premierowym spotkaniu był zespół GKS Bełchatów. Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla wiślaków. Już w 8. minucie premierowego gola w 2. lidze dla „Dumy Powiśla” zdobył Bartłomiej Bartosiak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Adrianie Paluchowskim. Kilkanaście minut później puławianie wywalczyli kolejną „jedenastkę”. Tym razem wykonywał ją czołowy snajper Wisły Adrian Paluchowski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza z Bełchatowa i zrobiło się już 2:0 dla Wisły. Goście nie zamierzali jednak się poddawać. W 38. minucie strzegący bramki Wisły Piotr Owczarzak musiał wyciągać piłkę z siatki po bardzo mocnym uderzeniu piłkarza Bełchatowa. Do przerwy puławianie prowadzili 2:1.

W drugiej połowie na boisku widać było dużo walki, jednak niewiele celnych strzałów na bramki z obu stron. Mimo dość nerwowej końcówki wynik nie uległ zmianie i premierowe zwycięstwo Wisły Puławy w 2. lidze stało się faktem.

Wisła Puławy – GKS Bełchatów 2:1  (2:1)

Gole: Bartosiak 8 (k), Paluchowski 22 (k) – Klabnik 38

Wisła: Owczarzak- Kuban, Cyfert, Pielach, Cheba, Skałecki, Ednilson (76 K. Puton), Carlos Daniel (90 Drozdowicz), Bartosiak (66 Kacprzycki), Lisowski (76 Czelny), Paluchowski

Kolejnym rywalem Wisły tym razem na wyjeździe będą rezerwy Lecha Poznań. Początek spotkania w sobotę o godz. 17:00.