Miasto PuławySport

Mistrzostwa Puław w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta

Na otwartym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław w Pływaniu. W każdej z 18 rozgrywanych w sobotę konkurencjach startowało średnio po 50 zawodników i zawodniczek.

Zawody miały międzynarodową obsadę – do Puław przyjechali zawodnicy praktycznie z całego kraju, a także goście z zagranicy. Na pływalni zobaczyliśmy pływaków i pływaczki z Warszawy, Radomia, Zamościa, Kozienic, Kraśnika, Świdnika czy ze Staszowa. Na starcie stanęli także goście z Ukrainy.

Sporą reprezentację miało oczywiście także i nasze miasto. Reprezentanci Puław zaprezentowali się bardzo dobrze notując 2 zwycięstwa, 2 srebrne medale a na najniższym stopniu podium reprezentanci naszego miasta stawali 3 razy. W klasyfikacji medalowej puławianie uplasowali się na 9. miejscu. Warto przypomnieć, że zawody zorganizował Klub Sportowy Wisła Puławy przy wsparciu Urzędu Miasta.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button