Powiat Puławski

Program Dożynek Powiatowych jest już znany

Jak już informowaliśmy, dożynki powiatu puławskiego w tym roku odbędą się w Baranowie 29 sierpnia. Znany jest już pełny program imprezy.

Dzień przed wydarzeniem głównym tradycyjnie zaprezentują się jednostki ochotniczych straży pożarnych z całego powiatu, które będą rywalizować w sztafecie. Odbędą się także pokazy musztry oraz ćwiczeń bojowych. Zawody strażackie zaplanowano w Żyrzynie.

W niedzielę uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 11:00 Mszą świętą w kościele w Baranowie. Nastepnie korowód dożynkowy przejdzie na plac przy ul. Puławskiej, gdzie odbywać się będzie dalsza część wydarzenia. Nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem oraz przemówień okolicznościowych. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najładniejsze stoisko przygotowane przez koła gospodyń wiejskich czy najbardziej efektowne wieńce dożynkowe.

Podczas imprezy wystąpią zarówno kapele ludowe z Baranowa czy Wąwolnicy jak również inni lokalni artyści. W Baranowie zaprezentuje się między innymi Puławska Orkiestra Dęta czy młoda uzdolniona wokalistka z gminy Puławy Natalia Kosmowska. Gwiazdami imprezy będą zaś discopolowe zespoły Masters oraz Zajefajni.

Przypomnijmy, że impreza wraca po rocznej nieobecności spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button