InformacjeMiasto Puławy

Cud nad Wisłą – debata w Puławach z udziałem naukowców z Sulejówka

10 sierpnia w puławskim Pałacu Czartoryskich odbędzie się debata naukowa poświęcona Bitwie Warszawskiej, której 101. rocznicę będziemy niebawem obchodzić. W wydarzeniu uczestniczyć będą między innymi naukowcy związani z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Miejsce debaty jest nieprzypadkowe, to właśnie w Pałacu Czartoryskich mieściła się Kwatera Główna Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego i to tam zapadały decyzje rozstrzygające o losach Bitwy Warszawskiej.

Na temat wydarzeń sprzed ponad 100 lat w Puławach dyskutować będą prof. Janusz Odziemkowski, przewodniczący Rady Naukowej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy prof. Grzegorz Nowik, zastępca dyrektora do spraw naukowych tej instytucji. Ponadto w debacie wezmą udział historyk wojskowości dr Marek Tarczyński oraz pułkownik dr hab. Juliusz Tym z Akademii Sztuki Wojennej. Prowadzącą dyskusję będzie Maria Műller, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Puław.

Dysputom naukowców będą mogli przysłuchiwać się także mieszkańcy. Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc swoją chęć udziału w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić mailowo na adres Wydziału Kultury i Promocji puławskiego Urzędu Miasta promocja@um.pulawy.pl. Start debaty zaplanowany jest 10 sierpnia o godz. 18:00 w sali kongresowej Pałacu Czartoryskich. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna również w internecie, na kanale Youtube Muzeum w Sulejówku, jak również na Facebookowym profilu Biura Programu “Niepodległa”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button