Informacje

Dołącz do Grupy Pomocy Humanitarnej

Grupa Pomocy Humanitarnej poszukuje osób chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Działająca przy Polskim Czerwonym Krzyżu organizacja niesie pomoc podczas różnych trudnych, a niekiedy nawet ekstremalnych sytuacji, np. w czasie grudniowego wybuchu gazu w Puławach.

Działania zespołu nie ograniczają się jedynie do reakcji na tragiczne zdarzenia. Grupa Pomocy Humanitarnej bierze również aktywny udział w takich akcjach jak “Zaszczep się w majówkę”, organizuje także strefy odpoczynku podczas imprez plenerowych.

Warto podkreślić, że lubelska Grupa Pomocy Humanitarnej jest pierwszą i jedyną tego typu organizacją w Polsce. Niedawno grupa wybrała swojego prezesa i zarząd. Do jej zadań należy przede wszystkim wspieranie służb ratunkowych w ich działaniach podczas akcji, dystrybucja żywności i innych niezbędnych rzeczy dla osób poszkodowanych czy niesienie pomocy psychologicznej.

W skład zespołu, który ciągle się szkoli i rozszerza swój ekwipunek, wchodzą ratownicy medyczni czy strażacy-ochotnicy, ale także pedagodzy oraz pracownicy opieki społecznej. Aby dołączyć do formacji, wystarczy wypełnić kwestionariusz znajdujący się na Facebookowym profilu organizacji. Jedyne wymagania to ukończone 21 lat oraz chęć do działania. Mile widziani są psychologowie i osoby z doświadczeniem w działaniach pomocowych, ale, jak podkreślają przedstawiciele tej organizacji, dla każdego znajdzie się miejsce.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button