Informacjewszystkie

Podwyżki za śmieci w Gminie Puławy

Jedną z najbardziej uderzających podwyżek opłat, z jakimi co roku musimy się pogodzić, jest wzrost kosztów gospodarowania odpadami. Od 1 kwietnia mieszkańców Gminy Puławy obowiązują nowe stawki.

Od tej pory będą płacili 20 zł od osoby za odpady segregowane i 40 zł w przypadku, gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny. Urząd Gminy Puławy podsumował wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie gminy w latach 2017-2019.

Z obszernej informacji zamieszczonej na stronie internetowej Gminy Puławy dowiadujemy się m.in. co ma wpływ na obecnie obowiązujące ceny. Uchwała zmieniająca wysokość opłat została podjęta na sesji Rady Gminy w marcu. Niestety nie będzie to ostatnia podwyżka stawki w tym roku.

Gmina apeluje więc do mieszkańców o racjonalne, przemyślane i uczciwe postępowanie z wytwarzanymi i zbieranymi odpadami, a także o świadome i pełne prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Wprawdzie nie pozwoli to na obniżenie kosztów wywozu śmieci, jednak wpłynie na przyszłe podwyżki, by jak najmniej uderzały po kieszeni mieszkańców gminy.

Autorzy: M. Owczarz, M. Grzybowska

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button