InformacjePuławy

Wybory wójta gminy Puławy już w niedzielę

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gminy Puławy wybiorą w głosowaniu nowego wójta. Przypomnijmy, że po wygaśnięciu mandatu poprzedniego włodarza Krzysztofa Brzezińskiego funkcję wójta w puławskim samorządzie pełni Kamil Lewandowski.

W niedzielę będzie on jednym z czworga kandydatów na to stanowiska. Oprócz Kamila Lewandowskiego reprezentującego komitet “Zgodnie nad Wisłą” na starcie wyborczego wyścigu staną Marzanna Kamola z Gołębia, zgłoszona przez komitet “Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa”, Renata Aldona Molenda, mieszkanka Kilkawy, kandydatka stronnictwa “Razem dla Gminy Puławy” oraz Małgorzata Piwowarek, sołtys Bronowic, reprezentująca komitet “Sprawiedliwie w Przyszłość”. Kandydaci jeszcze do piątku do północy mogą prowadzić kampanię wyborczą, która jak do tej pory opierała się głównie na rozwieszaniu bannerów oraz aktywności w internecie.

Lokale wyborcze będą otwarte w najbliższą niedzielę od 7:00 do 21:00. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowy wszystkich głosów, potrzebna będzie druga tura, która zgodnie z Kodeksem wyborczym powinna odbyć się 2 tygodnie po pierwszym głosowaniu.

Marzanna Kamola – KWW “Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa”

Kamil Lewandowski – KWW “Zgodnie nad Wisłą”

Renata Aldona Molenda – KWW “Razem dla Gminy Puławy”

Małgorzata Piwowarek – KWW “Sprawiedliwie w Przyszłość”

Zdjęcia komitetów wyborczych kandydatów

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button