InformacjeKońskowolaMiasto Puławy

Koncert jubileuszowy Powiśla w Końskowoli

Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle” obchodzi w tym roku niezwykły jubileusz. Formacja zrzeszająca młodych ludzi wykonujących tańce ludowe i narodowe powstała 70 lat temu. Z tej okazji zorganizowane zostaną wyjątkowe koncerty, w trakcie których swoje umiejętności taneczne zaprezentują członkowie zespołu.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się już w najbliższą sobotę w Końskowoli. To właśnie tam w 1953 roku Kazimiera Walczak założyła niewielki wtedy zespół ludowy, początkowo liczący kilka par. W kolejnych latach “Powiśle” rozrastało się i zyskiwało coraz większe znaczenie, zaskarbiając sobie sympatię i popularność w całej Polsce. Od 1985 roku “Powiśle” działa w strukturach Puławskiego Ośrodka Kultury. Warto dodać, że podczas obchodzonego 5 lat temu jubileuszu zespół otrzymał patronat swojej założycielki, Kazimiery Walczak “Mamci”. Obecnie formacja liczy blisko 170 tancerzy, zrzeszonych w 5 grupach.

Koncert pod hasłem “Tu wszystko się zaczęło…” odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli. Co ważne, wstęp na to wydarzenie jest wolny. Ci, którym termin sobotni nie odpowiada, nie powinni się martwić. Tancerze “Powiśla” zaprezentują się przed puławską publicznością pod koniec maja na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button