InformacjeMiasto Puławy

Budżet Obywatelski 2022 – czas start! [VIDEO]

Budżet Obywatelski jest inicjatywą, która co roku cieszy się dużą popularnością. W roku 2020 działania z nim związane zostały zawieszone, a realizację projektów wybranych przez mieszkańców w poprzednich latach odłożono w czasie.

W tym roku, decyzją Rady Miasta, Budżet Obywatelski wraca. Warto zaznaczyć, że porównaniu do lat ubiegłych, pula pieniędzy przeznaczona na oddolne inicjatywy została znacznie okrojona. Do dyspozycji mieszkańców Puław oddano 500 tys zł. Od poniedziałku 21 czerwca przez równy miesiąc można zgłaszać swoje projekty.

Ewelina Borawska – Urząd Miasta Puławy 

– Po rocznej przerwie wracamy do Puław z Budżetem Obywatelskim, już od poniedziałku 21 czerwca od godz. 8:00 czekamy na Państwa projekty – mówi Ewelina Borawska. Przedstawicielka Urzędu Miasta Puławy dodaje, że zasady składania projektów w ramach Budżetu nie zmieniły się. Projekt może zgłosić osoba mieszkająca w Puławach i mająca ukończone 16 lat. – Projekt musi należeć do zadań własnych gminy, musi być zlokalizowany na terenie miasta należącym do Miasta Puławy. Projekt musi spełniać zasadę ogólnodostępności – dodaje Ewelina Borawska. Mieszkańcy nie muszą szacować, ile dany projekt będzie kosztować. Tym zajmują się eksperci z Zespołu Opiniowania Projektów, którzy wyceniają projekty i kwalifikują je jako małe lub duże.

Wszystkie złożone projekty zostaną zaopiniowane najpóźniej do 18 sierpnia. Listę projektów, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy formalne poznamy 10 września, a głosy na nie oddamy między 21 a 28 września. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 1 października.

Autor: A. Koter

Grafika: pulawy.eu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button