InformacjeMiasto Puławy

Jubileusz 55-lecia w ZST

30 września odbyło się ważne wydarzenie dla Puław – Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej – Curie obchodził 55-lecie swojego istnienia. Każdy jubileusz skłania do refleksji, dlatego obchody rozpoczęły się od wystąpienia dyrektora szkoły Henryka Głosa, który przypomniał historię szkoły.

Powstała ona w 1964 roku przy budującym się kombinacie nawozów sztucznych. Już trzy lata później powołano do życia Zespół Szkół Technicznych, któremu nadano patronat polskiej uczonej Marii Skłodowskiej – Curie i od tego czasu losy placówki są nierozerwalnie połączone z historią największego zakładu pracy w Puławach czyli Zakładami Azotowymi, co przypieczętowano podpisaniem umowy partnerskiej w 2011 roku. Podczas uroczystości nie zapomniano wspomnieć o byłych już nauczycielach i dyrekcji, a zmarłych pracowników szkoły uczczono minutą ciszy.

Po części oficjalnej nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Przy okazji tego wydarzenia nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Obchody 55-lecia szkoły drugiego dnia jubileuszu, w sobotę 1 października przypieczętuje Zjazd Absolwentów.

Autor: K. Barszczewski

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button