Informacje

Słabe zainteresowanie bonami turystycznymi [VIDEO]

Wprowadzony w ubiegłym roku tak zwany bon turystyczny w założeniu miał na celu wsparcie rodzin, jak również branży turystycznej, ponoszącej straty z powodu pandemii. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumowuje dotychczasowe funkcjonowanie tego świadczenia.

Okazuje się, że na Lubelszczyźnie tylko co 25. rodzic wykorzystał swoje świadczenie wynikające z bonu turystycznego co do złotówki.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

W samym województwie lubelskim wygenerowaliśmy 212 tysięcy bonów turystycznych, z czego rodzice z naszego regionu aktywowali do tej pory około 56 tysięcy bonów, czyli mniej więcej co czwarte ze świadczeń – mówi Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS. Jak dodaje, dotychczas zrealizowali oni płatności bonami na kwotę około 11 milionów złotych, oczywiście zarówno w regionie jak i poza naszym województwem. To znaczy, że potencjał wsparcia branży turystycznej bonami jest jeszcze bardzo duży. Rodzice z województwa lubelskiego będą mogli wydać na usługi turystyczne, na noclegi, na imprezy turystyczne dla swoich dzieci nawet ponad 165 milionów złotych. ZUS spodziewa się, że płatności bonami przyspieszą w wakacje, bonem turystycznym można płacić nawet do końca marca przyszłego roku.

Bon turystyczny wynosi jednorazowo 500 złotych na dziecko, rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą skorzystać z dwa razy większej wartości świadczenia. Bon należy aktywować poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button