Informacje

Formy pomocy udzielane przez Miasto [VIDEO]

Wielu przedsiębiorców boryka się z problemami finansowymi spowodowanymi zawieszeniem działalności, lub spadkiem obrotów w związku z panującą epidemią.

Prezydent Puław przygotował pakiet programów pomocowych, które mają w miarę możliwości ulżyć tym, którzy najbardziej odczuwają skutki zastoju gospodarczego.

Mariusz Cytryński – Radny Miasta Puławy (dźwięk z sesji rady miasta)

Robert Domański – Kierownik Wydziału Rozwoju Miasta UM Puławy (dźwięk z sesji rady miasta)

W sumie podczas czwartkowej sesji Rady Miasta przyjęto trzy programy. Jeden dotyczy mieszkańców Puław znajdujących się w trudnej sytuacji. Mogą oni liczyć między innymi na zapewnienie i dostarczenie posiłku lub produktów spożywczych, zakup leków, czy pomoc rzeczową lub wsparcie psychologiczne. W tym celu należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Drugi program skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Puław. Jeżeli płynność finansowa przedsiębiorcy uległa pogorszeniu o co najmniej 30%, przedłużony został termin płatności rat podatku od nieruchomości. Zwolnieni od podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec są przedsiębiorcy, których działalności zostały ograniczone rozporządzeniem Rady Ministrów.

Trzeci program dotyczy najemców, dzierżawców i użytkowników terenu Miasta. Dla nich dedykowane zostały ulgi w spłacie należności cywilnoprawnych. Wnioski dotyczące programu drugiego i trzeciego składać należy do Urzędu Miasta. Aby uzyskać szczegółowe informacje należy kontaktować się telefonicznie pod numery 81 458 61 13 lub 81 458 61 15.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button