Informacje

Od poniedziałku niektóre obostrzenia w woj. lubelskim zniesione

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o dalszych decyzjach dotyczących obostrzeń w związku z pandemią.

Z zapowiedzi szefa resortu zdrowia dowiedzieliśmy się, że rząd zróżnicował luzowanie obostrzeń w zależności od liczby zakażeń w danym województwie. Lubelszczyzna znalazła się w gronie regonów o względnie dobrej sytuacji pandemicznej, dlatego też od poniedziałku 26 kwietnia niektóre restrykcje zostaną zniesione. W klasach 1-3 szkół podstawowych od poniedziałku ma obowiązywać system edukacji hybrydowej. Od 26 kwietnia otwarte zostaną też salony fryzjerskie i kosmetyczne. Minister Niedzielski poinformował także, iż dokładny plan znoszenia obostrzeń w maju zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Na wcześniejszej konferencji ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka usłyszeliśmy zaś, że terminy egzaminów maturalnych oraz ósmoklasistów nie ulegają zmianie. Egzaminy odbędą się w reżimie sanitarnym. Matury potrwają w tym roku od 4 do 20 maja, zaś egzaminy dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych mają się odbyć w terminie 25-27 maja.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button