wszystkie

Trwają prace przy rurociągu ciepłowniczym [VIDEO]

W marcu podczas prac porządkowych wzdłuż torów kolejowych w Puławach doszło do uszkodzenia rurociągu dostarczającego ciepłą wodę do miasta. Od tamtej pory pracownicy OPECu prowadzą ciągłe prace mające na celu utrzymanie sprawności magistrali. 

Na potrzeby napraw spuszczono wodę z części instalacji i obecnie ciepło dostarczane jest już w trybie letnim. Korzystając z sytuacji OPEC chce przeprowadzić kontrolę sprawności reszty instalacji oraz zasuw na całej długości rurociągu.

– W okresie letnim zasilamy miasto dwoma rurami Fi 400, w chwili obecnej próbujemy naprawić te uszkodzenia, które powstały podczas prac związanych z porządkowaniem terenu – tłumaczy Paweł Iwaszko, prezes puławskiego OPEC. Jak dodaje, szkody zostały już usunięte, natomiast w związku z tym, że rura o średnicy Fi 600 jest już opróżniona, zostanie przeprowadzona konserwacja zasuw, które służą do okresowego letniego wyłączenia rury Fi 600 z eksploatacji.

Jak podkreśla prezes puławskiego przedsiębiorstwa, nie ma obecnie zagrożenia dla dostaw ciepła, które płynie do mieszkańców miasta. Wystarczą bowiem do tego rury o średnicy Fi 400, więc konserwacja tych o większej średnicy może być przeprowadzana.

Paweł IwaszkoPrezes OPEC Puławy

Jak zapewnia OPEC wkrótce ruszy procedura mająca na celu określenie dokładnego zakresu robót oraz wyłonienie wykonawcy.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button