InformacjeMiasto Puławy

Wybuch w Puławach [AKTUALIZACJA] [VIDEO]

Wybuch gazu był przyczyną tragedii, jaka wydarzyła się w piątek w jednym z puławskich osiedli domów jednorodzinnych. Eksplozja była tak silna, że praktycznie z powierzchni ziemi zmieciony został jeden z domów przy ul. Krótkiej.

Tuż po eksplozji spod gruzów udało się wydobyć kobietę, którą przewieziono do szpitala. Kilka godzin później strażacy przeszukując rumowisko natrafili na kolejną ofiarę wybuchu, odnalezioną kobietę przewieziono do szpitala, niestety, jak się potem okazało zmarła.

Ze względu na dosyć gęstą zabudowę osiedla w wyniku eksplozji ucierpiały domy w bezpośrednim sąsiedztwie. W jednym z nich została przebita ściana, w innym natomiast uszkodzeniu uległ dach. Na pierwszy rzut oka nie wygląda, by konstrukcje okolicznych domów nie pozwalały na zamieszkanie oczywiście po zamontowaniu wybitych przez wybuch okien i uzupełnieniu brakujących elementów elewacji. Sprawą zajmują się Inspektorzy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach, którzy ocenią, czy skala zniszczeń jest poważna i czy domy będzie można dalej zamieszkiwać. Według relacji świadków eksplozja była tak duża, że wybuch słychać było na oddalonych o kilkaset metrów osiedlach mieszkaniowych. w akcji wzięło udział 150 strażaków a także ratownicy medyczni i Policja.

bryg. Grzegorz Buzała – rzecznik prasowy KP PSP w Puławach

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button