InformacjePowiat Puławski

Zabezpiecz się na Święta – dobre rady Policji

Okres Wielkanocny to czas radości, nadziei i spotkań rodzinnych. Zwłaszcza te ostatnie są impulsem do licznych i nierzadko dalekich podróży.

W związku z tym policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

– Wyruszając w podróż, kierowca powinien być wypoczęty, a przede wszystkim trzeźwy, nawet niewielka ilość alkoholu powoduje, że kierowca traci czujność, refleks i koncentrację – przypomina podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy puławskiej KPP. Przedstawicielka puławskich mundurowych zaapelowała też o przestrzeganie obowiązujących kierowców zasad takich jak posiadanie aktualnego ubezpieczenia i przeglądu technicznego samochodu jak również o zachowywanie reguł bezpieczeństwa w trakcie jazdy zarówno przez kierowców jak i pasażerów.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Policja przypomina także o zasadach, których należy przestrzegać, aby nie paść ofiarą kradzieży – zarówno kieszonkowej, jak i rabunku kosztowności z mieszkania.

– W ferworze przedświątecznych zakupów powinniśmy pamiętać, że jest to też idealny czas dla złodziei-kieszonkowców – przestrzega podkom. Rejn-Kozak. Przedstawicielka puławskiej Policji zaapelowała o ostrożność i nieudostępnianie swoich danych. Osobom wyjeżdżającym na święta podkom. Rejn-Kozak przypomina, aby dobrze zabezpieczały swoje domy, jak również by informowały sąsiadów o swoim wyjeździe.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Dołączamy się do policyjnych apeli oraz życzymy Państwu zdrowych i bezpiecznych świąt.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button