InformacjeMiasto Puławy

Puławski szpital znów tylko dla osób chorych na COVID-19

Szpital w Puławach ponownie będzie przeznaczony tylko dla osób chorych na COVID-19 – tak wynika z nowej strategii ogłoszonej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Szpitale trzeciego poziomu (a do takich zaliczała się do tej pory puławska placówka) zmienią się w szpitale koordynacyjne. Ich głównym zadaniem oprócz samego leczenia będzie właśnie koordynacja przepływu pacjentów z koronawirusem pomiędzy poszczególnymi szpitalami w naszym województwie, a także kierowanie do izolatoriów, jeśli hospitalizacja nie będzie konieczna. To właśnie do puławskiej placówki mają trafiać osoby z najcięższymi powikłaniami. Tego typu szpitali w całym kraju będzie 16, po jednym na każde województwo. Zmiana strategii walki z wirusem ma zwiększyć liczbę dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 o blisko 4 tysiące w skali całego kraju.

Koronawirus nie odpuszcza, nowe ognisko wykryto ostatniej doby w samej puławskiej placówce, tym razem na Oddziale Urologii. Zakażonych jest 2 lekarzy i 4 pielęgniarki. W całym kraju ostatniej doby potwierdzono ponad 4700 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button