Informacjewszystkie

Szereg inicjatyw w “Domu Chemika”

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zamkniętych zostało wiele instytucji kulturalnych. Nie oznacza to jednak, że pozostają one bezczynne.

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” przygotował szereg różnego rodzaju konkursów i akcji tak, aby uatrakcyjnić czas spędzany w domu i zachęcić do aktywności. Niedawno informowaliśmy o nowej formule przeglądu „Witaj Majowa Jutrzenko”, który w tym roku stał się konkursem literackim.

Placówka przygotowała też dwa konkursy plastyczne. Jeden z nich jest zatytułowany „Dobrzy jak chleb – ojcowie polskiej duchowości i miłosierdzia”. Konkurs ten jest związany z postaciami świętych Jana Pawła II oraz Brata Alberta Chmielowskiego. Termin składania prac wraz z kartą zgłoszeniową w formie elektronicznej upływa 5 maja. Kolejny konkurs to propozycja skierowana do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych, 5-6 oraz 7-10 lat. Jego tytuł to „Świat bajki”, najmłodsi muszą wykazać się inwencją i wyobraźnią, jak ich zdaniem wygląda bajkowa rzeczywistość. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia w formie elektronicznej. Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe obu konkursów są dostępne na stronie internetowej Domu Chemika.

Inną propozycją puławskiej placówki dla najmłodszych jest cykl „Poeci dla dzieci”. To szereg wideo-spotkań, każdy odcinek cyklu poświęcony jest innemu autorowi literatury dziecięcej. Jego adresatami są dzieci od 3 do 6 lat. Autorką cyklu jest instruktorka teatralna „Domu Chemika” Anna Filipiak-Matras. Kolejne odcinki są dostępne na facebookowym profilu placówki oraz na kanale Youtube.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button