InformacjeLPU24

Puławianie czytali Nad Niemnem – #LPU24.pl

Nad Niemnem to książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.

Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślał w liście Prezydent RP Andrzej Duda– zapraszając do czytania nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Puławska edycja narodowego czytania odbywała się w Mediatece.

Małgorzata Szczypa -Dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Puławach

Wśród gości którzy czytali dzieło Elizy Orzeszkowej znaleźli się m.in poseł PiS Krzysztof Szulowski, Prezydent Puław Paweł Maj czy dyrektor Biblioteki Miejskiej Małgorzata Szczypa w tym gronie zobaczyliśmy także radnych Rady Miasta Puławy. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 11 rocznica narodowego czytania. Akcja ta została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Rok później w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry a w Roku Romantyzmu Polskiego czyli rok temu – w całej Polsce i na świecie odbyło się Narodowe Czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button