Miasto PuławySport

Dzień Niepodległości 2022 na sportowo

Osoby kochające aktywność fizyczną miały w piątek sporo okazji, by uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

Najwcześniej, bo już od 9:00 rano swoje rozgrywki rozpoczęli siatkarze, uczestniczący w Turnieju z okazji Dnia Niepodległości. Siatkarskie zmagania odbywały się w sali gier MOSiR, turniej zorganizowało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chemik”. Warto wspomnieć, że pierwszą zagrywkę w turnieju wykonała brązowa medalistka z IO, Malwina Kopron.

Od 10:00 ruszyły zaś starty zawodników w 32. edycji Ogólnopolskich Biegów Niepodległości. Na pierwszy ogień poszli młodzi biegacze, którzy w zależności od grupy wiekowej startowali na dystansach od 600 do 1800 metrów. Dwa najważniejsze starty tego dnia, czyli bieg masowy na 5 kilometrów oraz główny na 10 kilometrów rozpoczęły się chwilę po godzinie 12:00. Wcześniej biegacze dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Święto Niepodległości można było uczcić także na rowerach. O godz. 11:11 sprzed hali MOSiR przy ul. Partyzantów wystartował bowiem 20-kilometrowy Niepodległościowy Rajd Rowerowy. Wśród uczestników rajdu widoczne były biało-czerwone akcenty związane z patriotycznym świętem.

Na obszerne relacje ze sportowych imprez, które odbyły się w dniu 11 listopada zapraszamy po weekendzie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button