Miasto Puławy

Nordikiada – czas start! |#LPU24.pl

Po krótkiej przerwie wystartowała tegoroczna Nordikiada. W sobotę spod siedziby Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach przy ul. Kowalskiego nordicwalkerzy wyruszyli na leśne, spacerowe trasy.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 2 km, 5 km i ok. 10.km. Wszystkie trasy prowadziły po miękkim podłożu. Każdą grupą zaopiekowali się certyfikowani instruktorzy Nordic Walkingu. S. anuarita Tutka, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Puławach podkreślała, że mimo niesprzyjającej pogody warto podjąć trud marszu, wspomniała też o dzieciach, które na co dzień zmagają się z różnego rodzaju trudnościami z powodu swoich schorzeń. Maryla Miłek z Fundacji BezMiar wyraziła radość, że cykl Nordikiady rozpoczyna się właśnie w Puławach a także z bardzo wysokiej frekwencji na rajdzie. Angelika Tomasik z Fundacji Benedyktyński Zakątek mówiła o tym, że placówka zbiera fundusze na zwiększenie swojej bazy dla niepełnosprawnych podopiecznych.

W czasie trwania imprezy prowadzona była zbiórka publiczna na rzecz wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Puławach.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button