Miasto Puławy

Wystawa pająków i skorpionów w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach gości w swoim budynku niezwykłą ekspozycję. Zadowoleni powinni być zwłaszcza fani egzotycznych zwierząt. W puławskim “emdeku” pojawiło się bowiem 35 gatunków pająków i skorpionów – stworzeń, które dla wielu są źródłem strachu, w innych zaś wzbudzają niemałą ciekawość.

W bieżącym tygodniu, od wtorku do niedzieli puławianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mają okazję zapoznać się bliżej z tymi egzotycznymi zwierzętami. Na wszystkich chętnych czekają doświadczeni przewodnicy, którzy opowiedzą o zwyczajach i upodobaniach pająków oraz skorpionów. Jest też możliwość fotografowania i filmowania niezwykłych okazów. Najodważniejsi mogą potrzymać w dłoni łagodnego ptasznika.

– Możemy tu zobaczyć jednego z największych pająków na świecie Theraphosa stirmi, siostrę sławnego Ptasznika Goliata, czarne wdowy pochodzące m.in. z Ameryki Północnej – mówi przewodniczka Katarzyna Miętus. Podkreśla, że warto przyjść na wystawę, aby oswoić się ze światem tych niezwykłych stworzeń i przełamać negatywne emocje.

Katarzyna Miętus – opiekun wystawy

Wystawy pająków i innych egzotycznych zwierząt odbywają się w wielu miastach w Polsce, mają na celu oswojenie ludzi z tymi zwierzętami i pokazanie, że strach przed nimi ma często podłoże irracjonalne. Wystawę będzie można obejrzeć w najbliższych dniach w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp jest płatny, informacje o cenach biletów znajdują się m.in. w utworzonym na portalu społecznościowym Facebook wydarzeniu.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button