Miasto Puławy

Nocne poszukiwania grzybiarza z Puław [VIDEO]

Kilkunastu strażaków-ochotników i policjanci w godzinach nocnych prowadzili poszukiwania zaginionego 76-letniego mieszkańca Puław, który, jak poinformowała policja wyruszył na grzybobranie i do późnych godzin nocnych nie wracał do domu.

Zaniepokojona rodzina powiadomiła służby. Do akcji włączyli się druhowie z okolicznych OSP z Włostowic, Końskowoli i Góry Puławskiej.

podkom.Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP Puławy

– O zaginięciu mieszkańca Puław zostaliśmy powiadomieni bardzo późno, bo około 22:00. Jak się okazało, mężczyzna wyszedł rano na grzyby, nie mówiąc rodzinie, do którego lasu się wybiera, istniało w tym przypadku zagrożenie życia, gdyż mężczyzna jest schorowany i na stałe przyjmuje leki – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej komendy. W wyniku akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony, był wyziębiony, ale cały i zdrowy. Po przebadaniu przez lekarza trafił pod opiekę rodziny.

Przedstawicielka puławskich mundurowych zaapelowała przy okazji do wszystkich mieszkańców o rozsądek podczas wybierania się na grzyby, aby informowali swoich bliskich o tym, gdzie się wybierają, a osoby starsze powinny mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, aby móc skontaktować się z rodziną bądź odpowiednimi służbami w razie potrzeby.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button