InformacjeMiasto Puławy

Kampania PL2050 na ostatniej prostej |#LPU24.pl

To już ostatni tydzień kampanii wyborczej. W środę przedstawiciele Polski 2050 zorganizowali aż 2 konferencje prasowe w Puławach.

W pierwszym wydarzeniu uczestniczył wiceminister aktyw ów państwowych Jacek Bartmiński, senator Jacek Trela oraz rzecz jasna, kandydaci Polski 2050 w niedzielnym głosowaniu. Tematem konferencji była przyszłość puławskich Zakładów Azotowych. Wszyscy mówcy, wśród których byli m.in. kandydat na prezydenta Puław Sławomir Seredyn, lider list PL 2050 do Rady Powiatu Andrzej Mitruczuk czy kandydatka tego ugrupowania do sejmiku województwa lubelskiego Romana Rupiewicz podkreślali znaczenie Azotów na polskim i światowym rynku chemicznym, konieczność współpracy pomiędzy rządem i samorządem w tym zakresie jak również to, że niezwykle istotny jest właściwy dobór kadr, by kombinat chemiczny mógł wrócić na właściwe tory.

Drugie wydarzenie miało miejsce w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich. Tu wraz z lokalnymi kandydatami do samorządu z ramienia PL 2050 wystąpił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Szeptycki, który spotkał się z pracownikami instytutów badawczych w Puławach. Przypomnijmy, że w Puławach funkcjonują aż 4 tego rodzaju instytucje. Podczas spotkania podkreślano, że sytuacja finansowa instytutów jest niełatwa. Wiceminister Szeptycki zapowiedział m.in. plany podjęcia działań ustawowych, które miałyby sprawić wzrost zarobków pracowników instytutów. Jednym z takich rozwiązań miałaby być m.in. możliwość przekazywania nie tylko dotacji celowej ale i podmiotowej na rzecz danej jednostki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button