InformacjeMiasto Puławy

Konkurs i jubileusz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej |#LPU24.pl

“Zdrowie Psychiczne w Twoich Słowach” – to temat konkursu plastyczno-multimedialnego zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Puławach. Zadaniem uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz ponadpostawowych jest wykonanie plakatu o tematyce zdrowia psychicznego bądź krótkiego postu, grafiki lub krótkiej formy wideo do zamieszczenia w mediach społecznościowych.

Celem konkursu jest między innymi pogłębianie świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie i zmagających się z kryzysem problemów psychicznych. W regulaminie konkursu nie przewidziano prac zbiorowych. Dana szkoła może zgłosić maksymalnie 5 chętnych do wzięcia udziału w jednej z kategorii konkursu. Termin nadsyłania prac upływa 22 marca, więcej szczegółów na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Warto nadmienić, że nagrodzone prace znajdą się na wystawie podczas wydarzeń poświęconych jubileuszowi 60-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Obchody planowane są 9 kwietnia, tego dnia odbędzie się też debata “Młodzi mają głos”. W dyskusji mają wziąć udział Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta i przedstawiciele szkół powiatu puławskiego.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button