InformacjePOLECAMYPowiat Puławski

Biegli i maszerowali podczas akcji “Bądź widoczny, bądź bezpieczny”

Ani porywisty wiatr ani dość wymagająca trasa nie zniechęciły uczestników biegu i marszu “Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Wydarzenie zorganizowane przez puławskie Starostwo Powiatowe odbyło się w sobotę.

Uczestnicy po przeprowadzonej rozgrzewce wyruszyli sprzed bramy Pałacu Czartoryskich. Trasa biegu liczyła 11 kilometrów zaś poruszający się z kijkami nordic walking mieli do pokonania 6,5 kilometra. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe, zawierające różne elementy odblaskowe zgodnie z tematem wydarzenia. Biorący udział w wydarzeniu zostali podzieleni na kilka grup, uwzględniając kondycję uczestników. Trasa biegu i marszu nie była prosta, fragmentami prowadziła bowiem przez wąwozy lessowe, co z pewnością dla niektórych uczestników było sporym wyzwaniem. Na miejscu mety przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Puławach przeprowadzono test wiedzy wśród uczestników dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sobotnia impreza była częścią zainicjowanej przez Powiat Puławski akcji zachęcającej mieszkańców naszego regionu do noszenia odblasków. Taka postawa przyczynia się do zwiększania bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza pieszych, dla których skutki ewentualnego wypadku drogowego są najpoważniejsze.

Foto: M. Grzechnik, Chotek Studio

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button