Sport

Azoty wróciły na zwycięską ścieżkę |#LPU24.pl

Po ostatnich niepowodzeniach szczypiorniści Azotów Puławy mierzyli się w 22. serii Orlen Superligi z zespołem Zagłębia Lubin. Puławscy szczypiorniści rozgrywali ten mecz w niedzielne popołudnie w hali Grupa Azoty Arena.

Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie, dość powiedzieć, że drużyna gości dopiero w 8. minucie zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu. Po początkowej dominacji Azotów gracze Zagłębia zdołali jednak doprowadzić do remisu 5:5. Jak się okazało, był to jednak ostatni wynik remisowy w tym spotkaniu, a szczypiorniści Azotów konsekwentnie budowali swoją przewagę. Po pierwszej połowie puławianie prowadzili 17:12.

Po zmianie stron różnica na korzyść Azotów w miarę upływu czasu jeszcze się zwiększała. Gospodarze grali konsekwentnie, co sprawiło, że w obliczu bezpiecznej przewagi na 10 minut przed końcem trener puławian postanowił dać szansę kilku juniorom. Ostatecznie Azoty zwyciężyły 36:24, najwięcej bramek, bo aż osiem, zanotował na swoim koncie Ivan Burzak, a najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrano bramkarza, Mateusza Zembrzyckiego.

Azoty-Puławy – Zagłębie Lubin 36:24 (17:12)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Borucki, Tsintsadze – Burzak 8, Adamski 7, Przybylski 6, Marciniak 4, Gogola 3, Ostroushko 3, Górski 2, Urbanek 1, Jaworski 1, Janikowski 1, Bereziński, Zarzycki, Fedeńczak