Przekonujące zwycięstwo Azotów

W niedzielne popołudnie szczypiorniści Azotów Puławy zmierzyli się w 17. serii obecnego sezonu PGNiG Superligi z drużyną Chrobrego Głogów.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Piotr Jarosiewicz z puławskiego zespołu. Początek spotkania był dość wyrównany. Puławianie, którzy byli faworytem tego spotkania, zdołali uzyskać nieco większą przewagę pod koniec pierwszej części meczu. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 24:19 dla Azotów.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się znakomicie dla puławian, którzy zdobyli 6 bramek z rzędu, a trener Chrobrego musiał prosić o czas dla swojego zespołu. W ataku brylowali między innymi Akimenko, Przybylski czy Jurecki. „Azotowcy” nie pozwalali głogowianom na zbliżenie się do nich i pilnowali wypracowanej wcześniej przewagi. Mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem puławian 44:31. Najwięcej bramek dla puławian zdobył Andrii Akimenko, który popisał się aż 9 trafieniami. Kolejny ligowy mecz piłkarze ręczni Azotów rozegrają w piątek 4 marca, ich rywalem będzie pozostający ostatnio w wysokiej dyspozycji Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Zespół z województwa łódzkiego zajmuje w tabeli 4. miejsce, puławianie są o jedną lokatę wyżej.

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 31:44 (19:24)

Azoty: Zembrzycki, Bachko, Kowalczyk, Zivkovic, Jurecki, Podsiadło, Przybylski, Akimenko, Fedeńczak, Jarosiewicz, Dawydzik, Burzak, Rogulski