Powiat Puławski

MDK doceniło najpiękniejsze ozdoby choinkowe |#LPU24.pl

W siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury rozstrzygnięto 7. Powiatowy konkurs na ozdobę choinkową. W wydarzeniu wzięło udział ponad dwustu utalentowanych plastycznie uczestników z placówek oświatowych powiatu puławskiego, prezentując różnorodne i kreatywne prace.

Jak mówi Aleksandra Kozak-Kotowska, dyrektor puławskiego MDK, konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jury konkursowe przyznało 10 nagród głównych a także wyróżnienia.

Jury miało niełatwe zadanie, oceniając unikalność, estetykę i oryginalność każdej ozdoby. Prace uczestników odzwierciedlały różnorodność talentów i technik, od tradycyjnych po nowoczesne podejście do ozdabiania choinek.

Aleksandra Kozak-Kotowska podkreślała, ze powstało wiele oryginalnych prac, nie były to tylko bombki szydełkowe, ale także m.in. wykonane z żarówki czy pędzla malarskiego. – Cieszymy się bardzo, że zainteresowanie tym konkursem jest bardzo duże – podkreśliła Aleksandra Kozak-Kotowska. Następna 8. edycja konkursu, na którą organizatorzy zapraszają już teraz, za niespełna rok.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button