InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Rowerzyści – ostrożnie na drogach!

Mimo coraz lepszych oznakowań i oświetlenia przejść dla pieszych, wciąż zdarzają się wypadki. Kilka dni temu w Puławach doszło do zdarzenia z udziałem pieszej prowadzącej rower przez przejście. Nieuwaga, zbyt duża prędkość, z jaką jechał samochód oraz niesprzyjające warunki pogodowe doprowadziły do niebezpiecznej sytuacji, w wyniku której ucierpiała 53-letnia kobieta.

– Do wypadku doszło na ul. Dęblińskiej w Puławach, z ustaleń policjantów wynika, że 74-letnia kierująca Citroenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i nie zdążyła wyhamować przed samochodem, który zatrzymał się, żeby przepuścić pieszą przechodzącą po przejściu. Samochód uderzył w tą pieszą, która prowadziła rower, kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Kobieta kierująca Citroenem była trzeźwa, wyjaśniała, że usiłowała uniknąć tego zdarzenia, dlatego też odbiła w prawy pas ruchu, w wyniku czego uderzyła w pieszą.

W tym roku na terenie powiatu doszło już do 6 zdarzeń z udziałem rowerzystów, w tym do 5 w samych Puławach. Policjanci zauważają, że rowerzyści często nie stosują się do obowiązujących przepisów, zamiast przeprowadzić rower po przejściu dla pieszych wjeżdżają gwałtownie wprost pod jadący samochód, co jest bardzo często przyczyną wypadków. Przedstawicielka Policji zaapelowała o większą rozwagę w korzystaniu z infrastruktury drogowej przez wszystkich uczestników ruchu.

 

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Policja apeluje nie tylko do pieszych i kierowców, ale także do rowerzystów, by pamiętali o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button