Porażka Azotów w ostatnim meczu roku |#LPU24.pl

W poniedziałkowy wieczór piłkarze ręczni Azotów rozegrali swój ostatni mecz w 2023 roku. Spotkanie w ramach 17. kolejki Orlen Superligi z Arged Rebud Ostrovia odbyło się w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwsze spotkanie tych drużyn we wrześniu wygrali puławianie, jednak odnieśli je po bardzo zaciętym boju z 2-bramkową przewagą. Nie należało więc spodziewać się łatwej przeprawy i te oczekiwania się sprawdziły. Pierwsze trafienie w tym meczu należało do Azotów, jego autorem był Marek Marciniak, jednak dwa następne celne rzuty były już autorstwa gospodarzy. Następne minuty to wyrównana gra obu drużyn. Po kilkunastu minutach zaczęła zarysowywać się pewna przewaga gospodarzy, którzy zakończyli pierwszą część z 4-bramkową przewagą przy rezultacie 20:16.

Druga połowa upłynęła pod znakiem pogoni puławian za przeciwnikami i uciekającym czasem. Do bramki rywali trafiali m.in. Kelian Janikowski czy Kacper Adamski. Mimo, że puławianie w drugiej części meczu zdobyli więcej bramek niż ich rywale, nie dali rady nawet zremisować i ostatecznie przegrali minimalnie 34:35. Najwięcej bramek dla Azotów rzucił wspomniany już Janikowski, który zaliczył 8 trafień.

Arged Rebud Ostrovia – Azoty Puławy 35:34 (20:16)