Miasto Puławy

Warsztaty kuglarskie w Domu Chemika |#LPU24.pl

To były spektakularne warsztaty – w niedzielne przedpołudnie w sali baletowej Domu Chemika odbyły się zajęcia dla adeptów kuglarstwa. Warsztaty z elementami fire show poprowadził Artur Perskawiec, artysta Nowego Cyrku związany z Lubelską Fundacją Sztukmistrze, pedagog a także certyfikowany instruktor samoobrony oraz akrobatyki sportowej.

Jak przyznaje Artur Perskawiec, do pokazów kuglarskich potrzeba odpowiedniej przestrzeni na zewnątrz, najlepiej wygrodzonej od osób postronnych. Na zajęciach uczestnicy pracowali nad technikami tańca z ogniem oraz żonglerki z użyciem profesjonalnych rekwizytów. – W tym roku po raz pierwszy realizujemy projekt z cyklu Open Call Przestrzenie Sztuki Teatr 2023, jest to projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego a współpracujemy w tym projekcie z Centrum Kultury w Lublinie – mówi Katarzyna Grudzień z Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Niedzielne warsztaty były jednym z elementów projektu “Zaduszki Poetyckie – życie wierszem pisane”, którego finałem będzie spektakl plenerowy, zaprezentowany 2 listopada.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button