Miasto Puławy

(NIE)ŚWIĘCI W PIŁKĘ GRAJĄ III turniej charytatywny |#LPU24.pl

W sobotnie przedpołudnie odbył się III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej “(NIE)ŚWIĘCI W PIŁKĘ GRAJĄ” Wydarzenie to zgromadziło piłkarzy ze Starostwa Powiatowego w Puławach, Grupy Azoty Puławy, KP Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, organizacji młodzieżowej Solidarności z GA Puławy a także zawodników z Kuźni Formy i Solidarności z Bogdanki.

Fundacja Benedyktyński Zakątek zbiera środki na dokończenie ogrodu sensorycznego dla swoich podopiecznych.

Siostra Anuarita Ewa Tutka podkreśla, że ogród sensoryczny tworzy się już od kilku lat, obecnie realizowane są starania o stworzenie infrastruktury zewnętrznej dla tego miejsca. Prezes Fundacji Benedyktyński Zakątek Angelika Tomasik mówiła o rosnących kosztach planowanych przedsięwzięć.

Po rywalizacji w dwóch grupach do finału turnieju zakwalifikowały się zespoły organizacji młodzieżowej NSZZ Solidarność oraz NSZZ Solidarność z Lubelskiego Węgla Bogdanka. Goście z Bogdanki obronili ubiegłoroczny sukces i po raz kolejny zdobyli główne trofeum turnieju . Po meczu finałowym odbyło się spotkanie towarzyskie pomiędzy Aniołami Dobroci, czyli drużyny składającej się z wychowanków i rodziców ośrodka ze zwycięzca turnieju NSZZ “Solidarność” Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A. Warto dodać, że wydarzenie to nie tylko promowało sport, ale przede wszystkim zgromadziło społeczność wokół wartości charytatywnych. Kolejny turniej już za rok.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button