Miasto Puławy

Azoty odpowiadają na zarzuty dot. konsolidacji |#LPU24.pl

Grupa Azoty w najnowszym komunikacie odnosi się do opinii dotyczących konsolidacji sprzed 12 lat. Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji stanowisko dotyczące sytuacji w Grupie Azoty Puławy przyjęła Rada Miasta Puławy. W tym dokumencie konsolidacja Grupy Azoty sprzed kilkunastu lat jest krytykowana.

Odnosząc się do tych opinii Grupa Azoty stwierdza w komunikacie, że “łączenie potencjałów i konsolidacja to kierunek, który jest najlepszym możliwym dla branży chemicznej”. Jednocześnie spółka w swoim stanowisku przyznaje, że obecna sytuacja finansowa Azotów jest trudna, przypomniano, że w zeszłym roku w pierwszym kwartale spółka raportowała stratę netto w wysokości 555 milionów złotych, w drugim kwartale było to 543 milionów złotych, zaś w trzecim – już 743 miliony złotych. Co ciekawe, jako efekt tak słabych wyników finansowych wskazuje się m.in. brak znaczących postępów w procesie faktycznej integracji spółek wchodzących w skład Grupy.

Podkreślono, że próby wydzielenia którejkolwiek ze spółek z Grupy Kapitałowej miałoby negatywne konsekwencje zarówno dla całej Grupy Azoty jak i wydzielanej spółki. Opracowywany plan restrukturyzacji spółki ma, zgodnie z założeniami przedstawicieli Grupy Azoty, pozwolić na utrzymanie konkurencyjności Grupy i poszczególnych spółek.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button