Miasto PuławyPowiat Puławski

Radni Powiatu za wyjściem Azotów z grupy |#LPU24.pl

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Puławskiego członkowie tego organu zajmowali się między innymi przyjęciem stanowiska o poparciu związków zawodowych Grupy Azoty Puławy w działaniach zmierzających do opuszczenia Grupy Azoty.

Radni z wszystkich ugrupowań wyrażali troskę o sytuację Azotów, część z nich miała jednak zastrzeżenia do zgłoszonego projektu stanowiska. Dokument przygotowany przez radnych Prawa i Sprawiedliwości zawierał bowiem zapisy mówiące o odpowiedzialności rządu Donalda Tuska za dokonaną w 2012 roku konsolidację Grupy Azoty, która zdaniem autorów stanowiska, była błędna. Pytano też o punkt widzenia wszystkich związków zawodowych puławskich Azotów dotyczących wyjścia kombinatu chemicznego z Grupy Azoty i przejęcia go przez Orlen. Padały też oskarżenia o polityczny charakter uchwały. Radni z Prawa i Sprawiedliwości odpierali te zarzuty, mówiąc że treść stanowiska odpowiada prawdzie i nie jest ono w żaden sposób motywowane politycznie.

Ostatecznie po długiej i dość burzliwej dyskusji stanowisko zostało przyjęte, 15 radnych zagłosowało za, natomiast 6 osób nie wzięło udziału w głosowaniu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button