InformacjeMiasto PuławyWasze LPU

Świąteczna zbiórka dla podopiecznych domu dziecka

Czas przed świętami Bożego Narodzenia to okres, kiedy jesteśmy bardziej skorzy do pomagania innym. Widać to na przykładzie zbiórki dla dzieciaków z domu dziecka, którą zainicjował puławianin Kamil Wasiłek.

Inicjatywa dotyczy domu dziecka, w którym obecnie znajduje się około 40 wychowanków. Wszystko zaczęło się od pewnego młodego uzdolnionego sportowca, który wraz z bratem trafił do placówki. Odzew na apel organizatora zbiórki okazał się na tyle duży, że akcję można było rozszerzyć na wszystkich wychowanków domu dziecka, w którym chłopcy przebywają.

Po konsultacji z pracownikami placówki ustalono, że szczególnie mile widziane będą podarunki w postaci słodyczy, środków czystości, kosmetyków, zabawek czy środków opatrunkowych i drobnych artykułów AGD. Oczywiście inne przedmioty codziennego użytku także zostaną przyjęte. W tej zbiórce natomiast nie zbiera się pieniędzy. W akcję włączyły się m.in. siłownia Kuźnia Formy, AvangardaFitness&SPA czy restauracja Garu, gdzie można zostawiać prezenty. Zostaną one dostarczone 15 grudnia.

Foto: FB/Restauracja Garu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button