InformacjeMiasto Puławy

Finał Festiwalu Tańca im. M. Kosińskiego |#LPU24.pl

W tym roku to Puławy, a konkretnie Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” będzie gospodarzem finału 11. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu im. Michała Kosińskiego. Impreza jest skierowana do zespołów, pielęgnujących polskie tradycje ludowe.

Pierwszy etap konkursu odbył się w formule on-line, natomiast w puławskim finale zaprezentują się 4 zespoły, wytypowane przez konkursowe jury. Imprezę zaplanowano w dniach 29 września-1 października.

Agnieszka Cichocka – POK “Dom Chemika”

W sobotnim koncercie konkursowym gościnnie wystąpi grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle”, natomiast w niedzielę wydarzenie uświetnią Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka” a także puławska reprezentacja “Powiśla”.

W ramach Festiwalu odbędą się też warsztaty taneczne dla najmłodszych oraz otwarta konferencja naukowa, dotycząca polskich tradycji tanecznych. Na koncert galowy, który zaplanowano w niedzielę 1 października o godz. 16:00 obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w portierni Puławskiego Ośrodka Kultury.

Autorzy: M. Strzelecka, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button