InformacjeMiasto Puławy

Motoserce na puławskim Placu Chopina

W sobotę na Placu Chopina mieszkańcy Puław mogli zaobserwować widok, który przyspieszał bicie serc wrażliwych na piękno motoryzacji: na placu ustawiło się kilkadziesiąt pięknych, zadbanych motocykli. A wszystko to przy okazji zbiórki krwi Motoserce.

Motocykle wzbudzały zainteresowanie przechodniów, którzy zatrzymywali się, by pooglądać maszyny lub porozmawiać z ich właścicielami. Niektórzy też z marszu podejmowali decyzję o włączeniu się do akcji.

Ostatnie apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nie pozostały bez echa. Puławianie i tym razem okazali bezinteresowną pomoc, oddając swoją krew potrzebującym. Przypominamy jednak, że krwi nigdy nie jest zbyt wiele – zbliżające się wakacje to czas szczególny. Zwykle w okresie letnim zapasy w banku krwi topnieją w ekspresowym tempie.

Kolejna z akcji terenowych już w najbliższy piątek, organizowana przez działający przy Zakładach Azotowych Klub Honorowych Dawców Krwi “Dar życia”. Na tą zbiórkę obowiązują wcześniejsze zapisy. Krew pełną można oddawać także od poniedziałku do piątku w puławskim szpitalu.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button