Miasto Puławy

Czy dworzec PKS może być użytkowany?

Dawny budynek dworca PKS w Puławach już od dawna wymaga kapitalnego remontu. O możliwość wykorzystania tej przestrzeni w celach artystycznych starał się już w zeszłym roku szef Fundacji KZMRZ Michał Stachyra. Wtedy jednak urzędnicy miejscy tłumaczyli, że jest to niemożliwe ze względu na zły stan techniczny obiektu i ewentualne zagrożenie dla przebywających w nim osób.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta jej wiceprzewodniczący radny Paweł Matras zwrócił uwagę, że w najbliższym czasie w budynku dworca ma odbyć się wydarzenie artystyczne organizowane przez Fundację. W związku z tym radny pytał, jakie środki finansowe poniosło w ostatnim czasie Miasto, by obiekt mógł być użytkowany.

fragmenty sesji Rady Miasta 

Przedstawiciele Miasta tłumaczyli, że wtedy Fundacja chciała użytkować ten obiekt przez dłuższy czas, natomiast w umowie chodzi o konkretne wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w dniach 15-17 września.

Radni tłumaczyli, że nie są przeciwni wspieraniu artystów, jednak dziwią ich zmiany decyzji miejskich urzędników. Ostatecznie radny Grzegorz Bińczak zawnioskował, by prezes “Nieruchomości Puławskich” przedstawił ekspertyzę budowlaną, na podstawie której podpisał umowę z Fundacją. Radni w zdecydowanej większości poparli ten wniosek.

Autorzy: M. Strzelecka, P. Skibniewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button