InformacjeMiasto PuławySport

Azoty gotowe na nowy sezon

W środowe popołudnie na hali Grupa Azoty Arena odbyła się prezentacja aktualnego składu Azotów Puławy. Po niezbyt udanym poprzednim sezonie w zespole pojawiło się sporo nowych twarzy, w tym wychowanków drużyny juniorskiej Azotów – Paweł Ciupa, Kuba Bereziński i Mikołaj Urbanek.

Nowym trenerem, przejmującym stery po Robercie Lisie, został Serhiy Bebeshko, pochodzący z Ukrainy złoty medalista Mistrzostw Olimpijskich 1992, trener między innymi Dynama Mińsk czy Motoru Zaporoże. Kolejne wzmocnienia to między innymi pochodzący z Gruzji bramkarz Zurab Tsintsadze, litewski rozgrywający Deividas Virbauskas oraz wychowanek Unii Lublin Maciej Zarzycki. Jednym z najmłodszych zawodników w składzie będzie także absolwent SMS Płock, reprezentant kraju w grupach młodzieżowych Ignacy Jaworski. Dobrą wiadomością są też powroty do regularnej gry po kontuzjach Mateusza Zembrzyckiego i Michała Jureckiego, którzy są niewątpliwymi filarami puławskiego zespołu.

Po oficjalnej prezentacji zespół w nowym składzie zagrał sparingowy mecz z drużyną Padwy Zamość, prowadzoną przez znanego w Puławach Zbigniewa Markuszewskiego. Gospodarze wygrali mecz wynikiem 34:25. Pierwsze spotkanie Orlen Superligi zaplanowano na 30 sierpnia, gdzie w “sponsorskich derbach” Puławy zmierzą się z Grupą Azoty Unią Tarnów. Mecz odbędzie się w Grupa Azoty Arena o godzinie 18:00.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button