InformacjeMiasto Puławy

Najnowszy ranking Perspektyw – ZST i Dziewiątka najwyżej

Znane są już wyniki najnowszego rankingu “Perspektyw”, czyli zestawienia najlepszych szkół średnich w naszym kraju. Co roku ranking jest pewnego rodzaju wskazówką dla uczniów, która placówka edukacyjna stoi na wyższym poziomie nauczania. Ranking został sporządzony przez specjalną kapitułę, w ustalaniu kolejności zajmowanych miejsc brano pod uwagę między innymi wyniki matur czy sukcesy szkoły w olimpiadach.

Podobnie jak przed rokiem najwyżej w rankingu wśród puławskich liceów uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Puławach. Popularna “Dziewiątka” w tym roku została sklasyfikowana na 236. miejscu w kraju, oznacza to wynik lepszy o 4 miejsca w stosunku do roku ubiegłego. Jej największy konkurent, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego uplasowało się nieco niżej, bo na 374. miejscu, co oznacza spadek o 72 miejsca w stosunku do rankingu z 2021 roku. Obie placówki otrzymały status Srebrnej Szkoły.

O sporym sukcesie może mówić Technikum nr 4 Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Curie-Skłodowskiej, które w rankingu tych szkół w skali kraju zajęło wysokie 40. miejsce. Oznacza to spory awans tej placówki w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to puławska szkoła zajęła 89. miejsce. Dzięki wysokiej lokacie puławskiemu technikum została przyznana specjalna złota odznaka rankingu Perspektyw.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button